سال نو ۱۳۹۶ مبارک
مارس 19, 2017

روش آموزشی

آموزش در مهدکودک آنالی بر اساس شناخت ما از جسم و روان کودک و بر اساس آزادی کودک در یادگیری طراحی گردیده و انجام می پذیرد. پس از سال‌ها کار با کودک، استفاده از ابزار آموزشی مجسم دریچه‌ای از دنیای آموزش کودکان را بر ما گشود که تا کنون اثرات بی‌نظیر آن را تجربه نکرده بودیم. علم و تکنیک با کمک شناخت دنیای روانی کودک، معجزه‌ای در آموزش پیش از دبستان آفریده است که والدین گرامی در طول سال تحصیلی شاهد آن بوده و قطعاً شگفت‌زده خواهند شد. کلیه مربیان در مهدکودک ما دوره های خاص آموزشی کار با ابزار را گذرانده و با عشق و صرف انرژی فراوان به تعلیم و تربیت کودکان می‌پردازند. همچنین کلیه پرسنل با گذراندن کارگاههای روانشناسی کودک، تلاش بی‌نظیری برای آشنایی و شناخت دنیای روانی کودکان داشته تا در آموزش و تعلیم کودک با آگاهی بیشتری گام بردارند.
کودکانی که در مرکز ما آموزش می‌بینند با بازی و روش‌های غیرمسقیم آموزشی کاملاً عینی و ملموس، با جهان پیرامون خود آشنا شده و بر اساس واحد کار برنامه‌ریزی شده، آموزش می‌بینند و بالاخره کودکانی که شانس حضور در مرکز ما را دارند از نتایج این سیستم آموزشی بهره‌مند شده و ایمان دارم برای فردای خود و کشور عزیزمان ایران با مسئولیت‌پذیری بیشتری قدم برداشته و به دلیل فهم و درک خوب و تجربه‌ای که در کارهای گروهی دارند، توجه عمیقی به دنیا و انسانهای اطرافشان نشانمی دهند و در نتیجه به افرادی مهم و موثر با قدرت رهبری بی‌نظیر و اعتماد‌به‌نفس بالا تبدیل خواهند شد.
ما باور داریم که ساختار شخصیت هر کودک در سنین قبل از دبستان و زیر هفت سالگی شکل می گیرد و این ساختار بدون شک بر رفتار و نگرش و ارتباط او با خود و دیگران و بر کیفیت تحصیل و زندگی بزرگسالی او تاثیر عمده ای خواهد داشت.
سیستم آموزشی ما یک سیستم آموزشی صرف نیست . نگاه ما به نظام هستی و آفرینش و رابطه انسان (کودک ) با خدا و جهان پیرامونش ، منظومه شمسی ، حیوانات ، گیاهان نگاهی است که کودک را به مبدا هستی بخش جهان نزدیک می کند. ما معتقدیم انسان بدون اعتقاد ، انسانی بی تعهد و بی هویت است واگر انسان مدرن ترین آموزشهای دنیا را فرا گیرد اما در وجودش از کودکی بخش معنوی فعال نگردد همانی خواهد شد که امروزه میلیونها انسان افسرده و ناکارآمد و بی اعتماد به نفس با اثرات آن دست به گریبانند آمار خودکشی جرم و جنایت گواه ما بر این ادعاست .
شش سال اول زندگی هر انسانی مهمترین سال‌های رشد شخصیت اوست بنابراین اثر مؤثر آموزش‌های پیش از دبستان، توشه‌ای برای همیشه سال‌های زندگی اوست. انسانی مثبت، اجتماعی، کارآمد، با قدرت تفکر خلاق و رفتاری انسان دوستانه و مسئول در برابر خود و دیگران برای جامعه فردا حاصل این سیستم آموزشی ماست.
با مشاهده کلاس‌های ما می توانید متوجه بازدهی بالای سیستم آموزشی ما شده و شاهد آماده سازی کودکان برای مراحل بعدی زندگی شوید. کلاس های ما شباهت چندانی با کلاسهای معمولی ندارند کودک هیچ کاری را طوطی‌وار انجام نداده و یاد نمی‌گیرد .
وی در آموزش فعال است، خود انتخاب می‌کند و به انجام می‌رساند و به تصمیم‌گیری در مورد کار بعدی می‌پردازد. مربی تنها یک راهنماست و ناظر کارهایی که کودکان مایل به انجام آن هستند و یا سرگرم انجام کارهایی به همراه آنهاست و این نظارت، زمان آمادگی کودک را جهت یادگیری مطالب بیشتر(سطح بالاتر) تعیین می نماید. او کودک را یاری می کند تا خودش یاد بگیرد و به ندرت آموزش به صورت مستقیم داده می شود. در کلاس‌های ما مربی با محول کردن برخی از کارهای کوچک و پرداختن به‌تربیت و آموزش هوشمندانه به کودکان، (آنان عموماً در حال کار با وسایل هستند و درنتیجه احساس استقلال می‌کنند) دیگر فرصت و تمایلی برای کشیده شدن به سوی رفتارهای مخرب باقی نمی‌ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *